Новини 2019-10-03 17:40

Парламент відправив на доопрацювання ветований Зеленським закон про "Пласт"

Відповідне рішення підтримали 313 нардепів.

Верховна Рада у четвер, 3 жовтня, відправила на доопрацювання ветований президентом України Володимиром Зеленським законопроект №0976 "Про державне визнання і підтримку Пласту - Національної скаутської організації України" у профільний комітет. Відповідне рішення підтримали 313 нардепів.

 

 

Так, Зеленський запропонував Раді доопрацювати зазначений закон із метою визначення засад державної підтримки розвитку українського пластового (скаутського) руху.

 

Глава держави у своїх пропозиціях підкреслював, що аналіз змісту наведених положень закону свідчить про визначення Пласту як єдиної в Україні скаутської громадської організації. При цьому, за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, на даний час в Україні зареєстровано низку скаутських організацій.

 

"Визначення ж законом однієї скаутської громадської організації як єдиної в Україні національної скаутської організації фактично створює переваги і привілеї для її функціонування і отримання їй держпідтримки, а також призводить до ризику неможливості створення і подальшої діяльності вже створених інших скаутських організацій, а потім і до обмеження права громадян на свободу об'єднання у такі громадські організації", - пояснив Зеленський.

 

Крім того, він наполягав, що механізми держпідтримки "Пласту" не узгоджуються з частиною другою статті 95 Конституції України, згідно з якою виключно законом про держбюджет визначаються будь-які видатки держави на загальносуспільні потреби, розмір і цільове спрямування цих видатків.

 

Як повідомлялося, президент України Володимир Зеленський у середу, 4 вересня, наклав вето на законопроект №10184 "Про державне визнання і підтримку "Пласту" - Національної скаутської організації України". Зеленський назвав причиною ветування закону невідповідність його положень Конституції України.