Новини 2019-10-03 17:09

Парламент змінив закон про Регламент

Відповідне рішення підтримали 244 народних депутати при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада у четвер, 3 жовтня, ухвалила  у другому читанні та в цілому закон "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності Верховної Ради України". Відповідне рішення підтримали 244 народних депутати при мінімально необхідних 226.

 

Закон доповнює Регламент Верховної Ради статтею 19-1 - План законопроектних робіт Верховної Ради. Вона передбачає, що парламент щорічно за поданням Голови ВР затверджуватиме план законопроектних робіт з урахуванням узагальнених Апаратом ВР пропозицій парламентських комітетів.

 

План законопроектних робіт Верховної Ради включатиме перелік питань, які потребують законодавчого врегулювання; орієнтовні строки та відповідальних за розробку законопроекту; інформацію про пріоритетність внесення та розгляду законопроектів. Він має враховуватися при формуванні та внесенні змін до порядку денного сесії ВР.


Планується, що комітети не рідше, ніж раз на рік, мають подавати письмовий звіт про виконання плану законопроектних робіт.

 

Закон також передбачає вилучення пункту 1 частини 14 статті 73 Регламенту, який передбачає, що Погоджувальна рада депутатських фракцій/груп узгоджує проект плану законопроектної роботи та рекомендує його Верховній Раді для затвердження.

 

Стаття 78 Регламенту доповниться пунктом 20-1, яким передбачено, що Голова Верховної Ради вносить подання парламенту щодо утворення консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів у межах кошторису ВР.

 

Як повідомлялося, Верховна Рада у четвер, 3 жовтня, ухвалила закон, який дозволяє виключати дезертирів із лав Збройних сил.