Новини 09:05

Іван Ліщина: Представники добробатів позиваються в ЄСПЛ і проти Росії, і проти України

У позовах проти РФ ідеться про порушення прав людини, проти України є два види скарг.

Проти України в ЄСПЛ позиваються представники добровольчих батальйонів, основна частина таких позовів спрямована і проти Росії, і проти України. Про це в інтерв’ю Тижню розповів заступник очільника Мінюсту, уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Іван Ліщина.

 

Він повідомив, що в позовах проти РФ ідеться про порушення прав людини: тортури, незаконне утримання під вартою, неналежні умови утримання тощо. А проти України є два види скарг: неефективне розслідування щодо тих, хто викрадав і катував, та недостатні зусилля для визволення.

 

«У разі позовів проти РФ ми союзники. Так, добровольці кажуть, що особа, яка, припустимо, їх катувала, була в російській військовій формі без розпізнавальних знаків, говорила з московським акцентом. Але чи це достатній доказ, щоб визнати відповідальність Росії? Ми ж надаємо додаткову інформацію про присутність російських військових угруповань на Донбасі, щоб довести ефективний контроль РФ. А що стосується скарг проти України, то стверджуємо, що розслідування та зусилля для звільнення були ефективними, але в будь-якому разі саме ЄСПЛ має вирішити це питання», - сказав Ліщина.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»