Новини 2019-10-02 17:35

Парламент визнав недійсним перелік об'єктів держвласності, що не підлягають приватизації

За відповідне рішення проголосували 250 депутатів.

У середу, 2 жовтня, Верховна Рада скасувала закон «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» новою ухвалою №1054-1. Про це йдеться на сторінці законопроекту «Про визнання таким, що втратив силу закону «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» на сайті ВР.

 

За документ проголосували 250 нардепів. Нині він готується до підпису.

 

За законом, об'єкти права державної власності в ОРДіЛо не підлягають приватизації до повного відновлення конституційного ладу України на тимчасово окупованих територіях.

 

Під час процедури санації державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка держвласності перевищує 50%, їх нерухоме майно може бути відчужене лише у випадках, передбачених планом санації.

 

Нагадаємо, 2 вересня президент Володимир Зеленський доручив уряду і парламенту почати масштабну приватизацію в Україні. Зокрема, він розпорядився почати підготовку великих державних підприємств для приватизації із залученням інвестиційних радників і провести перший конкурс не пізніше 1 квітня 2020 року.

 

23 вересня Зеленський підписав законопроект №1037 «Про внесення зміни до закону «Про приватизацію державного та комунального майна», яким вилучається стаття про створення комісії з питань приватизації.