Новини 2019-10-01 17:47

Профільний парламентський комітет схвалив законопроект про столицю

Документом пропонується розділити посади очільника КМДА і мера Києва.

У вівторок, 1 жовтня, профільний комітет Верховної Ради рекомендував парламенту прийняти за основу законопроект №2143-3 «Про місто Київ - столицю України» фракції «Слуга народу». Рішення було ухвалено на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

 

Водночас проекти закону 2143 (поданий фракцією «Слуга народу»), 2143-1 (розроблений представниками команди мера Києва Віталія Кличка) та 2143-2 (від фракції «Голос») комітет рекомендував відхилити.

 

Нагадаємо, проект закону «Про Київ - столицю України» № 2143-3 21 вересня презентували народні депутати від «Слуги народу» Олександр Ткаченко і Дмитро Гурін у Києві.

 

За словами Гуріна, проектом пропонується розділити посади голови Київської міськдержадміністрації і Київського міського голови. Передбачено, що Київраду очолюватиме не мер, як зараз, а обраний депутатами Київради один з депутатів. Крім того, вибори до міської ради проводитимуться на пропорційній системі з відкритими списками.

 

«Київський міський голова очолює виконком. Голова КМДА, який призначається президентом, представлятиме інтереси держави у Києві», - сказав Гурін.