Новини 2019-09-30 13:53

Скандал зі стенограмою Трампа та Зеленського матиме вплив на відносини України з ЄС та США - експерти

Слова президента України про недостатню допомогу від Німеччини та Франції можуть бути використані проти країни.

Скандал з опублікованою стенограмою телефонної розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського, який спричинив запуск імпічменту американського президента, матиме вплив на відносини України з країнами Європейського Союзу та США. Про це пише видання Forbes.

 

Зокрема зазначається, що цей скандал можуть використати під час президентських виборів у США 2020 року, але результат для України є досить невизначеним.

 

Зеленський “повинен хвилюватися, так як ми не знаємо, як українське тема може бути використана під час президентської кампанії (у США – ред.), наскільки вона може бути маніпулятивною, як це зіпсує імідж України, оскільки це питання буде пов'язано з проблемами, а не можливостями”, - сказала Ганна Шелест, редактор журналу “Ukraine Analytica”.

 

Інше питання - як демократи сприйматимуть слова Зеленського, і чи матиме Україна стільки ж підтримки від американського конгресу.

 

Опублікована розмова "не дає Зеленському великої прихильності від ЄС, де йому потрібні друзі", - заявив Пол Айван, старший аналітик Центру європейської політики. Але він додав, що не очікує, що лідери ЄС "відреагують емоційно".

 

Однак заклик може мати опосередкований вплив на побудову довіри з Францією та Німеччиною, вважає голова центру «Нова Європа» Олена Гетьманчук.

 

"Його слова про відсутність підтримки можуть бути використані проти України ... тому що Україна буде позиціонуватися як невдячний партнер", - сказала вона.

 

Як повідомлялося, 25 вересня опублікували стенограму телефонної розмови президента США  Дональда Трампа та  українського лідера Володимира Зеленського. Виявилося, що американський лідер розкритикував пасивну позицію Європи щодо допомоги Україні, Зеленський із ним погодився. 

 

Європейська комісія 26 вересня зазначила, що не дає коментарів щодо телефонної розмови президентів США та України Дональда Трампа та Володимира Зеленського та нагадала про надану допомогу.

схожі новини