Новини 2019-09-10 11:37

Співробітник НАЗК копіював особисті дані з декларацій чиновників - Труба

Ймовірно, конфіденційну інформацію він передавав третім особам.

Співробітник Національного агентства з питань запобігання корупції незаконно копіював конфіденційну інформацію з декларацій конкретних чиновників та, імовірно, передавав її третім особам. Про це 10 вересня повідомив у своєму Telegram-каналі директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

 

“Використовуючи службовий ключ доступу до Єдиного державного реєстру декларацій, він завантажував на окремий носій відомості, що законом захищені – ідентифікаційні коди, серії та номери паспортів, місця проживання, дати народження, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації. Робив він це все безпідставно і, що найголовніше – незаконно”, - йдеться в повідомленні.

 

Як повідомив Труба, співробітника НАЗК зацікавили декларації 11 працівників Київського теруправління ДБР, починаючи з директора, закінчуючи начальниками слідчих відділів.

 

“Загальне коло осіб, декларації яких раптово зацікавили горе-працівника НАЗК не менш яскраве – керівництво Генеральної прокуратури, судді, народний депутат України, депутат місцевої ради, працівники Нацполіції”, - пише Труба.


Завдяки оперативним діям Нацполіції, працівник НАЗК вже отримав повідомлення про підозру.

 

Як повідомлялося, 23 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції звернулось до Національного антикорупційного бюро України стосовно встановлення недостовірних відомостей у декларації голови Херсонської ОДА Владислава Мангера.