Новини 2019-09-07 14:42

Зеленський заявив, що перший етап у домовленостях з Путіним виконано

За словами президента, домовленості щодо обміну полонених було досягнуто під час телефонної розмови з Путіним 7 серпня.

Президент України Володимир Зеленський у суботу, 7 вересня, заявив, що обмін утримуваними особами став першим етапом домовленостей з президентом Росії Владіміром Путіним. Про це він сказав журналістам у Борисполі після зустрічі звільнених українців.

 

"Я гадаю, що перший етап виконано. Я повинен підтвердити, що я, як президент України, і президент Росії Владімір Путін зробили все, що пообіцяли, і зробили все, не змінюючи по ходу наші домовленості", - сказав Зеленський.


За його словами, домовленості щодо, зокрема, звільнення українських політв'язнів було досягнуто під час його телефонної розмови з Путіним 7 серпня 2019 року.

 

"Формула була збережена. Це були наші домовленості. Спочатку ми говорили, що повертаються спочатку моряки, але потім ми вийшли на діалог, я дуже радий, що це була наша пропозиція про інший формат, доповнення до наших моряків наших політв’язнів", - додав глава держави.

 

За словами президента, переговори будуть продовжуватися.

 

"Ви бачите, що є не просто розмови, а є результат. Далі ми будемо наближатися до часу повернення всіх наших полонених, продовжувати у Мінському вже процесі розведення військ двома етапами. Золоте-Петрівське спочатку, а потім розведення по всій території і припинення вогню в повній мірі і припинення війни. Після цього буде найскладніший етап. Ми віримо в це. Я думаю, разом з усією Україною ми повернемо не тільки людей, а й наші території", - підсумував Зеленський.

 

Як повідомлялося, у суботу, 7 вересня, між Україною та Росією відбувся обмін утримуваними особами. Офіс президента України оприлюднив список з 35 українців, звільнених з російських в'язниць. 

схожі новини