Новини 2019-09-06 17:52

Довженко-Центр відкриє Музей кіно виставкою "ВУФКУ. Lost & Found"

Відкриття музею відбудється 12 вересня.

У Києві у Національному центрі Олександра Довженка 12 вересня о 19:00 відкривається Музей кіно виставкою про українське кіномистецтво 20-х років XX ст. “ВУФКУ. Lost & Found”. Про це повідомляє прес-служба Довженко-Центру.

 

 

Як зазначається, прем’єрна виставка “ВУФКУ. Lost & Found”, створена за підтримки Українського культурного фонду, розкриє невідомі сторінки історії міжнародного успіху Всеукраїнського фотокіноуправління — державної організації, яка у 1920-ті роки сформувала українську кіноіндустрію.

 

ВУФКУ об’єднало кіностудії Одеси, Ялти і Києва, розвинуло виробництво, дистрибуцію, рекламу та освіту в сфері кіно, спричинивши справжню “кіноманію”. Завдяки ВУФКУ українське кіно вийшло на міжнародний ринок — наші фільми показували в Німеччині, Франції, Нідерландах, Британії, США та Канаді.

 

Уклавши угоди з ключовими гравцями індустрії, такими як Kodak, Pathé та Agfa, ВУФКУ стало одним із кіногігантів у тогочасній Європі та вже серед сучасників здобуло славу “українського Голлівуду”.

 

 

Мультимедійна експозиція у відновлених приміщеннях Довженко-Центру площею 1500 кв.м представить експонати з провідних українських музеїв та небачені скарби з колекції Довженко-Центру: рідкісні кадри фільмів, кінохронік та анімації, унікальні архівні документи та фото, що перенесуть глядача в атмосферу буремних 1920-х.

 

Історія українського кіноавангарду має безліч прогалин: багато творів є незворотньо втраченими, а дещо збереглося лише частково. Щоби доповнити уявлення про феномен ВУФКУ, куратори виставки запропонували сучасним митцям переосмислити втрачені шедеври. Так, проект поєднав тогочасну та сучасну літературу, музику, дизайн та візуальні мистецтва.

 

До створення експозиції долучилися відомі сучасні автор(к)и: Алла Загайкевич, Георгій Потопальський, Олександр Бурлака, Анатолій Бєлов та група Sensorama, Микола Рідний, Ірина Стасюк, Олексій Нікітін, Олександр Ірванець, Антон Санченко, Тетяна Малярчук, Наталка Сняданко, Ірина Цілик.

 

 

Проект ВУФКУ. Lost & Found — це історія про революційний вибух в українському кіно, один із найуспішніших модернізаційних проектів нашої культури, який було знищено й забуто майже на століття. Виставка є результатом масштабного дослідження команди Довженко-Центру, що розпочалось 2012 року публічними показами українського німого кіно з сучасними саундтреками. Відтоді в культурний обіг повернуто десятки фільмів, віднайдених в Україні та за кордоном.

 

Крім того, у травні цього року вийшов друком однойменний каталог, який здобув спеціальну відзнаку конкурсу дизайну Книжкового Арсеналу та увійшов в колекцію найкрасивіших книг світу міжнародного фонду “Мистецтво книги”.

 

 

Також медіатека Довженко-Центру презентує сайт https://vufku.org/ — перший онлайн-ресурс, в якому можна знайти вичерпну інформацію про ВУФКУ.

 

Організатори наголошують, що в рамках проекту заплановано паралельну програму:

 

  • Музичні кіноперформанси “КОЛО ДЗИГИ” - репрем’єри заборонених та віднайдених німих фільмів виробництва ВУФКУ із сучасними саундтреками у живому виконанні DZ`OB, Вагоновожатих, Мар’яни Садовської.
  • Кінолекторій “КУЛЬТУРФІЛЬМ” за участю українських та світових дослідників кіно.
  • Кіноклуб “OLDSCHOOL”: покази відреставрованих версій фільмів ВУФКУ.
  • Екскурсії експозицією для дітей, родин.

Виставка діятиме до 1-го грудня 2019 року з 12:00 до 20:00. Вихідні дні: понеділок та вівторок.

схожі новини