Новини 15:14

Нацрада вирішила подати до суду щодо анулювання ліцензії NewsOne

У ході перевірки каналу були зафіксовані факти, що мають ознаки розпалювання ворожнечі в українському суспільстві.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії для телеканалу NewsOne за мову ворожнечі в ефірі. Відповідне рішення регулятор ухвалив на засіданні 5 вересня.

 

Як зазначається, при ухваленні цього рішення Нацрада послуговувалася даними моніторингів телеканалу за останній час, які підтвердили неодноразове поширення в його ефірі закликів до розв’язування агресивної війни або її пропаганди та розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті у висловлюваннях. Зокрема, регулятор узяв до уваги моніторинг мовлення NewsOne за період з 1 червня до 8 липня 2019 року включно.

 

Так, в ефірі за 8 липня ведучі та учасники телепрограм мовника обговорювали ідею проведення спільного телемосту з російським телеканалом "Россия24" під назвою "Надо поговорить", а також його подальше скасування.

 

Визнавши наявність мови ворожнечі у висловлюваннях, які були поширені в ефірі телеканалу NewsOne, а також порушення законів України "Про телебачення і радіомовлення" і "Про інформацію" та факт неусунення ліцензіатом порушень законодавства, Нацрада вирішила звернутися до суду з позовом про анулювання ліцензії на мовлення.

 

Відповідно до закону "Про телебачення і радіомовлення", Нацрада може звертатися до суду з позовом про анулювання ліцензії лише після застосування санкцій "оголошення попередження " та "стягнення штрафу" за порушення мовником однієї й тієї ж норми закону протягом року.

 

Нагадаємо, 24 липня Нацрада прийшла із перевіркою до NewsOne.

 

Як повідомлялося, Генеральна прокуратура України 9 липня відкрила кримінальне провадження проти власників телеканалу NewsOne за підозрою у фінансуванні тероризму.