Новини 17:43

Укренерго подала на РФ в арбітражний суд

Справа стосується захоплення об’єктів компанії в окупованому Росією Криму.

НЕК «Укренерго» подала на Росію до арбітражного суду. Компанія НЕК вимагає компенсації за незаконне заволодіння інфраструктурними об'єктами в окупованому Криму. Про це компанія повідомила 28 серпня.

 

Як зазначили у прес-службі, Росія порушила угоду між Кабміном та російським урядом про заохочення і взаємний захист інвестицій від 1998 року.

 

Таким чином, Укренерго хоче компенсації за незаконне відчуження інвестицій у Криму і порушення зобов'язання гарантувати повний та безумовний правовий захист.

 

Укренерго передало спір на дозвіл в арбітражний суд 27 серпня відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН щодо права міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року. (ЮНСІТРАЛ). Це сталося після невдалої спроби вирішити суперечку шляхом прямих переговорів із представниками Росії.

 

«Наступним кроком стане формування складу арбітражного трибуналу для розгляду цього спору», – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, у квітні 2018 року «Укренерго» вручила російським високопосадовцям  офіційне письмове повідомлення про інвестиційний спір щодо активів української компанії в АР Крим. Кримська електромережа компанії коштує близько 1 млрд доларів.

схожі новини