Новини 2019-08-27 12:15

Фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" утримують у спецблоці СІЗО - адвокат

Сейрана Салієва помістили у спецблок після продовження йому запобіжного заходу 2 серпня.

Фігурант другої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" Сейран Салієв вже три тижні перебуває в спецблоці СІЗО. Про це у вівторок, 27 серпня, заявив його адвокат Маммет Мамбетов у Facebook.

 

Адвокат повідомив, що його помістили туди відразу після попереднього судового засідання, яке відбулося 2 серпня у Верховному "суді" окупованого Криму, де йому також продовжили запобіжний захід.

 

"Сейран переконаний, що така міра була застосована відносно нього як якась розправа за його позицію в судовому процесі, де він підкреслив, що згідно з IV Женевської конвенції його кримінальне переслідування - це злочин. Я, як захисник, розцінюю це як якесь тиск на мого довірителя виключно за обрану для захисту правову позицію", - написав Мамбетов.

 

Напередодні, військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив запобіжний захід фігурантам Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Марлен Асанов, Сервер Зекір'яєв, Ернес Аметов, Тимур Ібрагімов, Сейран Салієв, Мемет Бєлялов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов залишаться у СІЗО до 13 лютого 2020 року.

 

У жовтні 2017 року російські силовики заарештували шістьох жителів Бахчисарая. Це Тимур Ібрагімов, Марлен Асанов, Мемет Бєлялов, Сейран Салієв, Сервер Зекір'яєв і Ернес Аметов. ФСБ Росії інкримінує їм участь у забороненій в Росії та анексованому нею Криму організації "Хізб ут-Тахрір".

 

21 травня 2018 року року в Криму затримали координатора "Кримської солідарності" Сервера Мустафаєва і жителя села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Звинувачення проти них долучили до Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір".

схожі новини