Новини 2019-08-23 11:25

Конгрес США заблокував урізання міжнародної допомоги

При цьому президент Трамп незадоволений допомогою країнам, яким «навіть трішечки» не подобаються Сполучені Штати.

Конгрес США заблокував урізання допомоги іноземним державам, тоді як Білий дім намагався заморозити вже виділені кошти – 4 млрд доларів. Про це повідомив «Голос Америки».

 

Зменшити витрати на міжнародну допомогу хотів президент Дональд Трамп.

 

«Ми даємо мільярди доларів країнам, яким ми не подобаємося, навіть трішечки. І я скорочую ці витрати. Ми щойно представили пакет ще на 4 млрд доларів. І в деяких випадках я бачу ситуацію з обох сторін. А в деяких випадках мова йде про країни, яким нам не слід було б давати гроші», – сказав президент журналістам 18 серпня, йдеться в релізі на сайті Білого дому.

 

«Президент чітко дав зрозуміти, що в сфері міжнародної допомоги є непотрібні і зайві витрати, і нам слід бути мудрішими при розподілі бюджетних коштів. Ось чому він попросив свою адміністрацію вивчити варіанти, як це можна зробити», – розповіло «Голосу Америки» джерело.

 

Проти заморозки коштів виступили як республіканці, так і демократи.

 

Двоє республіканців – сенатор Ліндсі Грем і конгресмен Гел Роджерс – заявили, що такий крок завдав би значної шкоди національній безпеці й зусиллям у сфері боротьби з тероризмом, а також ускладнив би майбутні бюджетні переговори між Білим домом і Конгресом.

 

Нагадаємо, Україна та США погоджують умови додаткових постачань протитанкових ракетних комплексів Javelin для потреб Збройних сил України.

схожі новини