Новини 2019-08-22 11:27

В Україні набули чинності штрафи для "євробляхерів"

Винним загрожує штраф у розмірі 170 тисяч грн або конфіскація автомобіля.

Пільговий період розмитнення для євробляхерів закінчився – набула чинності норма про штрафні санкції за порушення при ввезенні транспортних засобів в Україні. Про це повідомила Державна фіскальна служба.

 

Відтепер штраф у розмірі 85 тисяч грн застосовується в разі перевищення терміну доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розукомплектування авто, передбачений штраф у розмірі 170 тисяч грн або конфіскація авто.

 

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні термінів тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. У разі перевищення терміну від 20 до 30 діб штраф становитиме 85 тисяч грн. Якщо понад 30 діб, також у випадку втрати або розукомплектування авто – 170 тисяч грн або конфіскація.

 

За передачу транспортного засобу особистого користування у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання авто в комерційних цілях загрожують 34 тисячі грн штрафу.

 

Нагадаємо, 13 лютого уряд вирішив спростити митне оформлення автомобілів на іноземній реєстрації.

 

Міністерство фінансів повідомило, що нерозмитнені протягом пільгового періоду «євробляхи» можуть бути вивезені з України або продані на запчастини.

 

Наприкінці травня 2019 року Верховна рада відтермінувала на три місяці введення штрафів для власників нерозмитнених «євроблях».

 

21 серпня у президента Володимира Зеленського заявили, що Верховна рада нового скликання на першому засіданні відстрочить штрафи ще на три місяці.

 

За даними ДФС, з 23 лютого цього року, коли закінчився пільговий період із застосування пониженої ставки акцизного податку для розмитнення автівок, по 18 серпня було оформлено 107,6 тисяч транспортних засобів, за які сплачено майже 7,7 млрд грн.