Новини 2019-08-20 17:40

У Москві за підтримку фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" оштрафували ще сімох кримських татар

За словами адвоката, найближчим часом будуть подані апеляції на винесені рішення до Московського міського суду.

У вівторок, 20 серпня, Міщанський районний суд Москви оштрафував ще сімох кримських татар, які вийшли 11 липня під будівлю Верховного суду РФ на підтримку фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір". Про це в коментарі "Крим.Реалії" повідомив адвокат Костянтин Андрєєв.

 

"У всіх сімох справах відмовлено у виклику та допиті у залі суду сторони звинувачення, поліцейських-свідків, які як під копірку, писали ці протоколи. Є вказівка, і суддя чесно відпрацьовує своє місце і свою зарплату, тому питання про винуватість або невинуватість не виникало", - повідомив адвокат.

 

За його словами, всі семеро - Ленур Мамутов, Бекір Газієв, Мустафа Сейдалієв, Таїр Умеров, Нарім Неджієв, Ібріш Назлимов, Смаїл Факідов - оштрафовані на 10 тисяч рублів кожен. При цьому у оштрафованих, пояснив адвокат, "при собі не було ні транспарантів, ні футболок, вони просто висловлювали свою громадянську позицію".

 

Як вважає захист, йому вдалося домогтися призначення мінімального штрафу за цією адміністративною статтею (20.2 КпАП Росії. Порушення встановленого порядку проведення мітингу).

 

Адвокат додав, що найближчим часом подасть апеляції на винесені рішення до Московського міського суду.


"Суд найімовірніше залишить рішення першої інстанції в силі. Але це необхідно, щоб подати заяву про порушення прав людини до ЄСПЛ", - резюмував Андрєєв.

 

Раніше Районний суд у Москві розглянув справи Ібріша Сейдаметова, Айдера Кадирова і Сейдамета Гафарова – учасників акції на підтримку фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір". Кожному з них суд призначив штраф у розмірі 15 тисяч рублів (це близько шести тисяч гривень).

схожі новини