Новини 2019-08-19 13:43

У Петербурзі відбулася акція на підтримку кримських татар

Пікетники вимагали "негайно звільнити Едема Бекірова".

Увечері 18 червня російські активісти провели в Петербурзі ряд одиночних пікетів на підтримку кримських татар у рамках Стратегії-18. Про пікети повідомив у своєму блозі активіст Валентин Нікітченко і розмістив серію світлин.

 

Плакати пікетників інформували петербуржців про ситуацію на анексованому півострові: "Сталінська депортація кримських татар - злочин без терміну давності", "Пошук "ісламського тероризму" в Криму - інструмент розправи з іншодумцями! Свободу затриманим у справі "Хізб Ут-Тахрір", "Репресії в Криму: спочатку хапали молодь, потім старих і жінок... Хто на черзі? Діти?", "18 травня 1944 року. Депортація кримських татар: вислано 423 тисячі людей. 89% - жінки і діти"; "Масові облави в будинках кримських татар - спроба видавити з півострова корінне населення".

 

Також, пікетники вимагали "негайно звільнити Едема Бекірова", наголошуючи, що "тюрма може його вбити, але не зламати".

 

Нагадаємо, що 6 черпня у Москві оштрафували трьох кримських татар за підтримку фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялось,  російська поліція 11 липня затримала понад 50 людей, які прийшли під будівлю Верховного суду Росії підтримати фігурантів першої бахчисарайські "справи Хізб ут-Тахрір".

 

12 липня у Москві відпустили всіх 50 кримських татар, затриманих під час акції протесту під Верховним судом РФ.

 

За словами адвокатів, на всіх затриманих склали адміністративні протоколи за ч. 5 ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні порушення (порушення встановленого порядку організації мітингу).