Новини 2019-08-15 13:16

У фігуранта справи "українських диверсантів" Дудки погіршився стан здоров'я

Згідно з результатами обстеження, у політв'язня білий рубець у шлунку, що свідчить про пережиту виразку шлунка. Також у нього аденома простати та пісок у нирках.

У засудженого в окупованому Криму у справі "українських диверсантів" Володимира Дудки погіршується стан здоров'я в умовах Сімферопольського СІЗО №1. Про це свідчать результати проведеного близько року тому медичного обстеження, про які у середу, 14 серпня, повідомляє "Крим.Реалії" з посиланням на сина Володимира Дудки Іллю.

 

"У цих результатах вказано, що у нього білий рубець у шлунку, що свідчить про пережиту виразку шлунка. Також у нього аденома простати та пісок у нирках. Ці хвороби з'явилися у нього вже після арешту. Тато регулярно скаржиться на біль у ділянці живота і паху. Лікар поцікавився, які ліки він приймає, але своє призначення не виписав", - повідомив Ілля Дудка.

 

За його словами, батько написав заяву про те, щоб результати обстеження видали в письмовому вигляді йому та адвокатам, щоб фахівці за межами СІЗО могли призначити лікування.

 

Також син політв'язня розповів, що в засудженого у справі "українських диверсантів" Олексія Бессарабова змінився адвокат, у зв'язку з чим розгляд апеляційної скарги, імовірно, відкладеться на невизначений час.

 

"В Олексія Бессарабова змінився адвокат, він ознайомлюється з матеріалами, тому розгляд апеляційної скарги найближчим часом малоймовірний. Батько з Олексієм у додатках до апеляційної скарги написали чимало зауважень на вирок. Крім того, вони оскаржили той факт, що у вироку не було вказане їх українське громадянство. Суд цю скаргу задовольнив", - пояснив Дудка.

 

Як повідомлялося, 4 квітня в окупованому Криму підконтрольних Росії Севастопольський міський суд засудив українців Володимира Дудку і Олексія Бессарабова, яких влада РФ звинувачує у підготовці диверсій, до 14 років позбавлення волі кожного з відбуванням у колонії суворого режиму. У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловилорішучий протест та закликало міжнародне співтовариство посилити політичний, економічний та санкційний тиск на Росію з метою припинення грубих порушень прав людини та звільнення Дудки, Бессарабова та інших незаконно засуджених громадян України.

 

Нагадаємо, 10 листопада 2016 року стало відомо про те, що у Севастополі ФСБ РФ затримала українських "диверсантів" — Олексія Бессарабова, Володимира Дудка і Дмитра Штиблікова. Головне управління розвідки Міноборони України спростувало заяву російської спецслужби, назвавши її "черговим фейком". Згодом стало відомо, що в Севастополі суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній робочій підгрупи Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в Донбасі Ірина Геращенко звинуватила РФ в захопленні нових заручників з метою шантажу України.

 

Варто зазначити, що Бессарабов та Штибліков — українські експерти центру "Номос" (Центр сприяння геополітичному вивченню чорноморського регіону та євроатлантичного співробітництва), діяльність якого у Криму була звершена у 2014 році.

 

Влада України заперечує російські звинувачення на адресу українців і називає їх провокацією російських спецслужб.