Новини 2019-08-14 16:24

Політв'язень Балух написав листа українській активістці

Зокрема, бранець Кремля подякував активістам за підтримку і увагу до його мами, що допомагає їй "з меншою гостротою і болем переживати розлуку".

Український політв'язень Кремля Володимир Балух у листі до української активістки в Латвії Тетяни Лазді розповів, що психологічно в колонії "з витримкою" погано, але дуже допомагають листи від активістів. Копію листа оприлюднив Укрінформ у середу, 14 серпня.

 

"Не стану кривити душею, - останнім часом з витримкою є відчутні проблеми, але, хвала Богу, до катастрофи справа поки що не дійшла, і не в останню чергу, завдяки вашим (всім-всім!) листам", - пише Балух.

 

 

Окремо він дякує активістам за підтримку і увагу до його мами, що допомагає їй "з меншою гостротою і болем переживати розлуку".

 

Балух також передає "Євгену з Миколою (ймовірно, українським політв'язням Панову і Карпюку) і всім побратимам-бранцям міцне рукостискання, слова солідарності і віри у торжество справедливості і добра".

 

Як повідомлялося,  в ув’язненого в Росії українського активіста Володимира Балуха в колонії погіршився стан здоров’я, але діагноз йому досі не поставили.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.