Новини 2019-08-12 10:12

У "Слузі народу" назвали умову, за якої місцеві вибори пройдуть достроково

Голова виборчого штабу партії Олександр Корнієнко підтримує позицію очільника ОПУ Андрія Богдана про необхідність завершення реформи децентралізації.

Голова виборчого штабу партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко заявив, що якщо вдасться завершити реформу децентралізації трохи швидше, то чекати строкових місцевих виборів, можливо, немає сенсу. Про це він сказав в інтерв'ю РБК-Україна.

 

Так, Корнієнко підтримує слова Богдана про необхідність завершення реформи децентралізації.

 

 "Я дуже підтримую Андрія Йосиповича (Богдана, керівника Офісу президента, - ред.) в тій позиції, і це також позиція нашої групи в комітеті з питань державного будівництва, що потрібно завершити реформу децентралізації, а потім проводити місцеві вибори. Якщо нам вдасться завершити реформу децентралізації трохи швидше, відповідно, з завершеною реформою тягнути до виборів, можливо, немає сенсу", - сказав він.

 

За його словами, є кілька моделей, як можна завершити реформу децентралізації. Одна з моделей передбачає ухвалення змін до Конституції.

 

"Ми зараз вивчаємо, тому що там не обов'язково по всіх позиціях робити зміни до Конституції. У Конституції досить широко це все виписано і кілька моделей, які можна врегулювати законами, що підходять під це", - сказав він.

 

Корнієнко говорить, що введення інституту префектів є частиною цих моделей.

 

"Ми зараз дискутуємо, на якому рівні повинні бути ці префекти, скільки їх має бути і які повинні бути їх повноваження - контролюючи законність рішень, вони повинні зупиняти або не зупиняти їх, призупиняти або зупиняти і передавати до суду. Можливо, їх потрібно наділити ще так званими стратегічними повноваженнями, щоб вони фактично продовжували лінію президента, наприклад, могли впливати на стратегію соціально-економічного розвитку регіону, якщо ми говоримо про обласний рівень", - Додав голова виборчого штабу "Слуги народу".

 

Як повідомлялося, Конституційна комісія підтримала зміни до Основного закону з децентралізації.

 

Нагадаємо, що 7 червня 2016 Голова Верховної Ради України Андрій Парубій підписав законопроект №3524 про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя).

схожі новини