Новини 11:33

МЗС України висловило протест через поїздку Путіна у Крим

У Міністерстві закордонних справ України назвали нікчемними спроби російської сторони та мас-медіа інтерпретувати такі «візити» як «звичайні» внутрішньодержавні поїздки російських посадовців.

Міністерство закордонних справ України у неділю, 11 серпня, висловило рішучий протест у зв’язку з тим, що 10 серпня президент Російської Федерації Владімір Путін вчергове без узгодження з Києвом відвідав тимчасово окуповані території України - Автономну Республіку Крим і місто Севастополь. Про це повідомляється на сайті відомства.

 

"Ця поїздка, як і усі попередні неузгоджені з українською стороною відвідання російськими посадовцями тимчасово окупованого регіону України, є грубим порушенням російською стороною державного суверенітету і територіальної цілісності нашої держави", - наголошується в повідомленні.

 

У МЗС назвали нікчемними спроби російської сторони та мас-медіа інтерпретувати такі «візити» як «звичайні» внутрішньодержавні поїздки російських посадовців.

 

"Крим і Севастополь є невід'ємною частиною суверенної території України. Жодні вояжі російських посадовців не спроможні змінити визначений Конституцією і законами України статус цих територій, а лише черговий раз демонструють нехтування Російською Федерацією загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права, у тому числі Статутом ООН, резолюціями Генеральної Асамблеї ООН, а також зобов’язаннями РФ за двосторонніми та багатосторонніми договорами, сторонами яких є Україна та Російська Федерація", - йдеться в заяві.

 

Нагадаємо, наприкінці липня неузгоджений візит до окупованого Криму здійснив прем'єр-міністр Росії Дмітрій Мєдвєдєв. Тоді українське МЗС також рішуче засудило намір російського політика взяти участь у військовому параді Чорноморського флоту РФ.

схожі новини