Новини 09:39

США звинуватили Китай у маніпуляції валютою

Зазначається, що влада Китаю, діючи на зарубіжних валютних ринках, навмисно занижує курс юаня.

Міністерство фінансів Сполучених Штатів 5 серпня внесло Китай до списку країн, що маніпулюють валютою. Про це повідомляє сайт Мінфіну США.

 

Зокрема, у міністерстві повідомили, що вказували на те, що влада Китаю, діючи на зарубіжних валютних ринках, навмисно занижує курс юаня, ще в доповіді конгресу США.

 

"В останні дні Китай вжив конкретних кроків для девальвації своєї валюти, при цьому зберігаючи значні валютні резерви. Контекст цих дій і неправдоподібність стабільності китайського ринку підтверджують, що мета девальвації Китаєм - отримати несправедливу конкурентну перевагу в міжнародній торгівлі", - зазначається в заяві.

 

До того ж у Мінфіні США зауважили, що така поведінка є порушенням зобов'язань, які Китай взяв на себе в G20 і закликали його підвищити прозорість своїх цілей і операцій на валютному ринку та управління резервами.

 

Крім того, Вашингтон також має намір працювати з Міжнародним валютним фондом для усунення "несправедливої переваги".

 

Нагадаємо, що 2 серпня Китай пригрозив США неназваними "необхідними контрзаходами", якщо заплановане американським президентом Трампом підвищення тарифів на китайські товари буде продовжено.

схожі новини