Новини 2019-08-05 13:49

ДБР розпочало розслідування щодо відмивання коштів за допомогою державних боргових облігацій

Зазначається, що Держбюро відкрило кримінальне провадження проти низки осіб та учасників українського фондового ринку, які займалися відмиванням грошей за допомогою облігацій внутрішньої державної позики.

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальне провадження проти низки осіб та учасників українського фондового ринку, які займалися відмиванням грошей за допомогою облігацій внутрішньої державної позики. Про це повідомляє Печерський районний суд Києва.

 

Зазначається, що фізичні особи через посередників продавали юридичним особам державні облігації за завищеними цінами, а потім викуповували їх назад за заниженими цінами.

 

"Злочинна схема зазвичай полягає у наступному, торговець цінними паперами (брокер) №1 від імені юридичної особи купує у банку облігації внутрішньої державної позики і перепродає їх за заниженою ціною, але в межах ринкових коливань, брокеру №2, який діє від імені фізичної особи. У подальшому брокер №1, який діє від імені юридичної особи, викуповує цей пакет облігацій назад, але вже за вищою ціною. І потім знову продає облігації брокеру №2, знову за ціною нижче попередньої покупки. У кінці ланцюгу брокер №2, який діє від імені фізичної особи, продає цей пакет облігацій внутрішньої державної позики банку за ринковою ціною", - вказано в ухвалі суду.

 

Також повідомляється, що до схеми можуть залучатися інститути спільного інвестування (інвестиційні фонди).

 

"Таким чином, у цих громадян формувався інвестиційний дохід, а у компаній, яким вони продавали облігації - інвестиційний збиток", - зазначається у рішенні суду.

 

Так, компанії могли зменшувати свої податкові зобов’язання перед державою, а фізичні особи отримували легальне джерело доходу, тобто відмивали гроші.

 

До того ж зловживання відбувались одразу на декількох українських біржах: "Українській біржі" та "Фондовій біржі ПФТС". До зловживань також причетні посадові особи цих бірж.

 

Нагадаємо, що Держбюро розслідувань 2 серпня провело обшуки у прокуратурі і двох відділах поліції Дніпропетровщини.

схожі новини