Новини 2019-08-02 16:24

Матіос повідомив, скільки жителів окупованого Донбасу отримали паспорти РФ

За словами головного військового прокурора, документи Російської Федерації вже отримали понад 13 тисяч осіб.

На даний момент значна частина жителів Донецької і Луганської областей, які отримали російські паспорти, ідентифікована. Про це у п'ятницю, 2 серпня, заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос в інтерв'ю Радіо НВ.

 

За словами Матіоса, документи Російської Федерації вже отримали понад 13 тисяч осіб.

 

"У нас є повна картина, нами зараз - в процесі слідства - встановлюються всі, хто отримав таке громадянство, як в частині Донецької і Луганської областей - це великі цифри. ...На даний момент ми фактично володіємо інформацією по більше 13 тисячах осіб - значна частина їх ідентифікована, вони перетинають лінію розмежування", - повідомив він.

 

Головний військовий прокурор додав, що слідчі діють в законний спосіб, а деякі люди, які звернулися за отриманням паспорта РФ, вже допитані під час перетину ними КПВВ на Донбасі.

 

Як повідомлялося, 24 квітня у Росії спростили процедуру надання російського громадянства жителям так званих "Донецької та Луганської народних республік". "Встановити, що особи, які постійно проживають на території окремих районів Донецької та Луганської областей України, мають право звернутися із заявою про приймання в громадянство Росії у спрощеному порядку", - йдеться в указі Путіна. Заяву про отримання громадянства РФ мають розглядати впродовж трьох місяців після подачі документів.

 

У зв’язку з цим указом Україна звернулася до Ради безпеки Організації Об'єднаних Націй.

 

Водночас, за інформацією Головного управління розвідки Міноборони, Федеральна служба безпеки Росії ввела додаткові перевірки перед видачею російських паспортів жителям тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей.