Новини 2019-08-01 11:28

Правозахисні організації вимагають розслідувати дії омбудсмена Денісової

Також правозахисники просять омбудсмена прокоментувати оприлюднені НАБУ та ГПУ дані, які вказують на домовленості про призначення у ВККС «лояльної» людини за квотою омбудсмена.

Низка правозахисних організацій вимагають від правоохоронних органів провести розслідування щодо «співпраці» уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової із головою Окружного адміністративного суду Києва Павлом Вовком. Про це йдеться у заяві оприлюдненій на сайті «Центру громадянських свобод».

 

До того ж правозахисники просять омбудсмена прокоментувати оприлюднені Національним антикорупційним бюро та Генеральною прокуратурою дані, які вказують на домовленості про призначення у ВККС «лояльної» людини за квотою омбудсмена.

 

Разом з тим,  Верховну Раду IX скликання закликають створити тимчасову спеціальну комісію та підготувати висновок щодо наявності чи відсутності підстав для звільнення Денісової з посади уповноваженого у зв’язку з порушенням присяги.

 

Під заявою підписалися:

  • ГО «Повернення до Дому»;
  • «Донецький Меморіал»;
  • «Крим-SOS»;
  • Об’єднання родичів політв’язнів Кремля;
  • Українська Гельсінська спілка з прав людини;
  • Центр громадянських свобод;
  • Центр прав людини ZMINA;
  • Центр «Соціальна дія».

 

Також вони нагадують, що 26 липня НАБУ оприлюднило аудіозапис телефонних розмов, які свідчать, що голова Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) Павло Вовк і деякі судді втручалися у діяльність ВККС та організували прийняття неправосудних рішень для уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

 

Зокрема, втручання Вовка нібито забезпечило зміну двох членів ВККС на наперед визначених "лояльних" переможців конкурсу за квотою уповноваженого з прав людини та Державної судової адміністрації. Павло Вовк назвав аудіозаписи "непрофесійним монтажем" і брехнею.

 

Так, Людмила Денісова за 5 днів жодних коментарів не дала.

 

Нагадаємо, що 30 липня Генеральна прокуратура України викликала на допит уповноважену Верховної ради з прав людини Людмилу Денісову. 

 

Як повідомлялось, 30 липня правозахисні організації "Кримська правозахисна група" та "Медійна ініціатива за права людини" опублікували заяву щодо неможливості подальшого зайняття Людмилою Денісовою посади Уповноваженого ВР України з прав людини.