Новини 2019-07-31 17:16

Правозахисники повідомили, що за півроку окупанти заарештували 138 кримських татар

Крім того, було зафіксовано 381 випадок порушення права на справедливий суд, з яких 261 - стосувався кримських татар.

У першому півріччі 2019 року в окупованому Криму російські силовики провели 55 незаконних обшуків у будинках кримських татар і заарештували 138 представників корінного народу. Про це в середу, 31 липня, на прес-конференції в Києві сказав керівник Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

 

"За перше півріччя в окупованому Криму було скоєно 73 обшуки, 55 з яких пройшли в будинках кримських татар, 69 затримань, у тому числі 57 - стосовно кримських татар. Зареєстровано 200 випадків арештів, з них 138 заарештованих - представники корінного народу", - повідомив Барієв.

 

Крім того, за його словами, зафіксовано 381 випадок порушення права на справедливий суд, з яких 261 - стосувався кримських татар, а також 68 випадків порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я, в тому числі 29 - стосовно кримських татар.

 

Член Меджлісу зазначив, що з 36 випадків незаконного етапування 31 раз він був використаний стосовно кримських татар.

 

Всього, за його словами, "на сьогодні з території окупованого Криму в Росію етапували 60 політв'язнів, плюс 24 українських моряки - такі загальні дані за півроку".

 

З 60 етапованих стосовно 29-ти вже ухвалено вироки, стосовно інших - суди подовжують терміни тримання в російських СІЗО.


Голова правозахисної організації зазначив, що тенденція етапування заарештованих, яка намітилася за останні півроку, причому в обидві сторони: як у Росію з Криму, так і в Крим з Росії, є "знущанням над політв'язнями".

 

"Етап - це не просто посадили в машину і повезли, це камери в різних СІЗО протягом усього етапу, який може тривати по кілька днів. Політв'язні, потрапляючи в ту чи іншу групу в нових СІЗО, не застраховані від психологічних і фізичних випробувань", - сказав Барієв.

 

Раніше правозахисники повідомили, що у Криму за період анексії винесено не менше 522 "незаконних рішень про утримання під вартою в рамках політично мотивованого кримінального переслідування громадян України". 

схожі новини