Новини 2019-07-30 10:36

Втручання у вибори США. Сенатор запропонували нові санкції для стримування РФ

Проект передбачає можливість ввести санкції щодо банківської, енергетичної й оборонної галузей та суверенного боргу.

Американські сенатори демократ Кріс Ван Холлен і республіканець Марко Рубіо представили законопроект, спрямований на те, щоб утримати Росію від втручання у вибори в Сполучені Штати Америки. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

Зокрема, проект передбачає можливість ввести санкції щодо банківської, енергетичної й оборонної галузей та суверенного боргу.

 

Так, директор Нацрозвідки США протягом 30 днів після будь-яких федеральних виборів має встановити, чи втручалась Росія чи інший уряд іноземної держави, хто діє як іноземний агент, у вибори.

 

Своєю чергою, якщо розвідка підтвердить втручання, закон вимагатиме запровадити протягом десяти днів обов'язкові санкції, зокрема, проти російських банків і енергетичних компаній.

 

Крім того, закон заабороняє всі операції, які підпадають під юрисдикцію США, щодо російського суверенного боргу, російських державних облігацій і боргу будь-якої компанії, що належить або контролюється урядом РФ.

 

Також санкції будуть включати блокування будь-яких активів в США осіб, проти яких націлені санкції, включаючи російських високпосадовців і бізнесменів.

 

Разом з тим, Росія заперечує спроби вплинути на вибори в США. Однак розвідувальні і правоохоронні органи США виявили, що Москва намагалася втрутитися в голосування 2016 року, щоб підвищити шанси Трампа на перемогу в Білому домі. Акт "Про стримування" спрямований проти Росії, але наголошує, що розвідка США визначила Китай, Іран і Північну Корею як інші великі іноземні кіберзагрози.

 

Нагадаємо, 19 липня у Конгресі США підготували нові санкції проти РФ за незаконне утримання екіпажів і кораблів ВМС України,

схожі новини