Новини 2019-07-29 17:49

У Москві оштрафували 18 кримських татар, затриманих під Верховним судом РФ

Кримчанам призначили штрафи у розмірі 20 тисяч рублів.

Суддя Таганського районного суду Москви Юлія Смоліна у понеділок, 29 липня, призначила штрафи в розмірі 20 тисяч рублів 18 кримським татарам, які були затримані під Верховним судом Росії 11 липня, де вони зібралися на підтримку фігурантів першої бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір". Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

Як зазначається, у ході судових засідань захист постійно вимагав забезпечити змагальність процесу, запросивши сторону звинувачення, а також викликати для допиту свідків із числа співробітників поліції. Суд відхилив усі пропозиції цього клопотання.

 

Зауважимо,  кримчани, щодо яких був суд, на засідання не з'явилися, але надали письмові пояснення.

 

Водночас адвокати звернули увагу суду на той факт, що несанкціоновані збори тривали 1 хвилину і 15 секунд, після чого присутні виконали вимоги поліції і прибрали атрибутику, а також на, на їхню думку, неправильну кваліфікацію правопорушення.

 

В одному випадку захист зазначив, що особа, яка притягається до відповідальності, – Олександр Гавриков – взагалі був затриманий на сусідній вулиці.

 

"Таким чином, в його діях немає події і складу правопорушення", – сказав адвокат Костянтин Андрєєв.

 

Крім цього, адвокат Ольга Гнєздилова зазначила в ході засідання, що суддя призначає максимальне покарання, передбачене цією статтею, хоча в справах немає обтяжувальних обставин.

 

За словами Гнєздилової та інших адвокатів, на всі рішення будуть подані апеляційні скарги.

 

Як повідомляє кореспондент Крим.Реалії, у дорадчу кімнату під час перебування там судді періодично заходили сторонні особи: секретар суду, працівник адміністрації зі зв'язків із громадськістю, працівник канцелярії і невідомий чоловік.

 

Так, усього штрафи в розмірі 20 тисяч рублів кожному були призначені Рустему Таїрову, Едему Абдуллаєву, Олександру Гаврикову, Кязиму Усеїнову, Наріману Ібраїмову, Зенуру Аппазову, Елеонору Ізмаїлову, Рустему Джелялову, Осману Хошу, Іззету Сайфуліну, Марлену Джемілєву, Ремзі Бейтуллаєву, Рефату Камілову, Осману Абдуразакову, Марлену Ахаєву, Едему Алієву, Еміну Рустемову, Аметхану Умерову.

 

Нагадаємо, російська поліція 11 липня затримала понад 50 людей, які прийшли під будівлю Верховного суду Росії підтримати фігурантів першої бахчисарайські "справи Хізб ут-Тахрір".

 

12 липня у Москві відпустили всіх 50 кримських татар, затриманих під час акції протесту під Верховним судом РФ.

 

Так, за словами адвокатів, на всіх затриманих склали адміністративні протоколи за ч. 5 ст. 20.2 Кодексу РФ про адміністративні порушення (порушення встановленого порядку організації мітингу).