Новини 2019-07-26 16:15

InformNapalm дослідив участь екіпажу корабля РФ “Сметливий” в агресії проти України

Російський сторожовий корабель“Сметливий” в лютому 2014-го входив до складу 11-ї бригади протичовнових кораблів (в/ч 42948, дислокація – тимчасово окупований Крим, Севастополь).

Волонтери міжнародної спільноти InformNapalm дослідили участь російських моряків 11-ї бригади протичовнових кораблів, зокрема сторожового корабля (СКР) Чорноморського флоту РФ “Сметливий”, в агресії проти України та навели сучасні приклади російських провокацій у Чорному морі. Відповідний матеріал опублікований у п'ятницю, 26 липня, на сайті InformNapalm.

 

Так, на початку липня 2019-го стартували міжнародні навчання Sea Breeze-2019, у яких брали участь 20 країн світу (19 країн НАТО + Україна).

 

Як зазначається, під час навчань російський корабель Чорноморського флоту РФ “Сметливий” вдався до провокацій: зайшов у закритий район, де проводилися стрільби корабельної артилерії, провокуючи тим самим небезпечну ситуацію.

 

Своєю чергою, як повідомив ресурс MIL.IN.UA, згодом росіяни назвали цю подію вигадкою. 

 

 

 

Волонтери InformNapalm зазначають, що російський сторожовий корабель (СКР) “Сметливий” на момент нападу Росії на Україну в лютому 2014 року входив до складу 11-ї бригади протичовнових кораблів (в/ч 42948, дислокація – тимчасово окупований Крим, Севастополь).

 

У грудні 2014 року на базі 11 БрПЧК було відроджено 30-ту дивізію надводних кораблів (до 1995 року мала назву 30-та дивізія протичовнових кораблів).

 

"Про участь 11 Бр ПЧК в операції захоплення Криму ми вже писали. У статті “Матроси 11-ї бригади протичовнових кораблів ЧФ РФ нагороджені медалями за окупацію Криму” було опубліковано докази участі у воєнному злочині російських моряків, які служили на великому протичовновому кораблі “Керч”. Сьогодні називаємо кілька імен російських воєнних злочинців з корабля “Сметливий” (рос. – “Сметливый”, бортовий номер 810 до 2015 року, з 2015 року бортовий номер 870)", - повідомили розвідники.

 

Бушмєльов Констянтін Євгеньєвіч, 08.06.1993 р. н., смт Афіпський, Северський район Краснодарського краю РФ.

 

 

Закінчив у 2013 році Кубанський державний технологічний університет, вивчав геодезію. Призваний на військову службу в липні 2013 року. Служив на сторожовому кораблі “Сметливий“, про що свідчать фотографії, коментарі та відео на його сторінці:

 

 

 

 

Крім того, Бушмєльов зняв, змонтував та опублікував на своїй сторінці відео, зроблене під час походу корабля “Сметливий” на бойове чергування в Середземне море.

 

 

Повідомляється, що цей похід тривав з 12.09.2013 по 08.02.2014 р., після чого корабель повернувся в Севастополь. В альбомі Бушмєльова є фото корабля з підписом:“7 лютого 2014, протока Босфор, повертаємося в Севастополь”:

 

 

За участь в операції захоплення Криму Бушмєльова нагородили медаллю. Він опублікував фото нагородного посвідчення:

 

 

 

Після демобілізації Бушмєльов працював в Північно-Кавказькому аерогеодезичному підприємстві Експедиція № 205.

 

 

На роботі та під час відпочинку часто фотографується в кашкеті, на якому напис “ВМФ Росії, СКР “Сметливий”.

 

 

Восени 2015 року підприємство, на якому працює Бушмєльов, проводило геологічні дослідження в Криму. Бушмєльов опублікував фото, зроблені в Криму (Форос). На фото бачимо прилад, підпис до фотографії: “На роботі”.

 

 

 

Волонтери InformNapalm наголошують, що будь-яка діяльність окупантів є незаконною, зокрема й розвідка та видобуток українських корисних копалин, тож підприємство, яке вчинило протизаконні дії, має бути включене в санкційний список.

 

У травні 2019 року в альбомі Бушмєльова з’явилися фото, на яких він у новій літній формі ВМФ РФ, отже, він підписав контракт.

 

 

Своєю чергою, на відео з ютуб-каналу міністерства оборони Росії про посвячення в моряки-надводники на СКР “Сметливий” на хронометражі 1 хв. 55 сек. ідентифіковано двох моряків: Євгенія Батуріна та Андрія Приходька (ми додатково зберегли відео на випадок його видалення) .

 

Ось порівняння кадру з відео та фото з альбому Батуріна. Батурін позначений червоним кольором, Приходько – зеленим.

 

 

Євгєній Батурін, 11.01.1992 р. н. Судячи з номерів машин у фотоальбомі та коментарів до фото, живе в Челябінській області, можливо, в м. Челябінськ (1, 2, 3).  Нагороджений медаллю за окупацію Криму:

 

 

Пріходько Андрєй Міхайлавіч, 23.01.1991 р. н. Рідне місто – Сальськ, живе в Ростові-на-Дону. Навчався в школі №28 в с. Івановка Сальського району у 1997-2008 рр. Закінчив у 2013 році Азово-Чорноморський інженерний інститут, навчався на кафедрі технології обслуговування та ремонту  машин агропромислового комплексу.

 

Впізнаний на відео міністерства оборони, знятому на борту СКР “Сметливий”. За участь в операції захоплення Криму нагороджений медаллю:

 

 

Також на відео МО РФ зафіксований командир корабля “Сметливий” у 2013-2016 роки, капітан 2-го рангу Зайцев Андрєй Юрьєвіч.

 

 

Як повідомлялося, волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm встановили нові дані про участь російських військовослужбовців 234-го десантно-штурмового полку РФ в агресії проти України. 

схожі новини