Новини 2019-07-26 13:54

Трьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" помістили до психлікарні – адвокат

Мова йде про Арсена Абхаїрова, Рустема Емірусеїнова і Ескендера Абдулганієва.

В окупованому Криму трьох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" помістили до психіатричної лікарні. Про це у п'ятницю, 26 липня, повідомив адвокат Едем Семедляєв, передає Крим. Реалії.

 

Семедляєв уточнив, що не потрапив у слідчий ізолятор до свого підзахисного Арсена Абхаїрова і пішов до психлікарні, оскільки нещодавно його ознайомлювали з постановою стаціонарної експертизи.

 

Адвокат додав, що його підзахисний "почувається нормально", однак наголошує, що "запроторення до психіатричної лікарні його принижує". Семедляєв розцінює це як "форму каральної психіатрії".

 

"Через те, що хлопці відмовляються співпрацювати зі слідством, не зізнаються в інкримінованому їм злочині і не вважають себе терористами, вони піддаються такій формі тиску, як запроторення до психіатричної лікарні", – вказав захисник.

 

Адвокат повідомив, що крім Арсена Абхаїрова в психлікарні перебувають Рустем Емірусеїнов і Ескендер Абдулганієв.

 

Водночас пенітенціарна служба Росії не коментує інформацію про поміщення фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" до психлікарні.

 

Нагадаємо, у лютому 2019 року в будинках кримських татар у селищі Октябрське Красногвардійського району російські силовики провели обшуки. Пізніше в управління ФСБ в Сімферополі відвезли Ескендера Абдулганієва, Арсена Абхаїрова і Рустема Емірусеїнова. Федеральна служба безпеки Росії стверджує, що затримані жителі Красногвардійського району причетні до діяльності забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Згодом підконтрольний Кремлю Київський районний суд Криму продовжив запобіжний захід Ескендеру Абдулганієва, Арсену Абхаїрову і Рустему Емірусеїнову до 13 вересня.

схожі новини