Новини 2019-07-25 19:41

Двох фігурантів "справи Хізб ут-Тахрір" вивезли з СІЗО Росії в невідомому напрямку

За словами адвоката, кримських татар повинні перевезти в СІЗО окупованого Сімферополя транзитом через Ростов-на-Дону.

З СІЗО м. Шахти Ростовської області (РФ) кілька днів тому в невідомому напрямку вивезли засуджених після облави в окупованому Криму кримських татар Іззета Абдуллаєва і Аліма Карімова. Про це у четвер, 25 липня, повідомила "Кримська солідарність", посилаючись на адвоката Еміля Курбедінова.

 

"Іззета Абдуллаєва і Аліма Карімова кілька днів тому вивезли з СІЗО м. Шахти. За наявною інформацією їх повинні перевезти в СІЗО м. Сімферополь транзитом через м. Ростов-на-Дону", - повідомив у своєму коментарі «Кримської солідарності» адвокат Курбедінов, який відвідав у четвер в СІЗО м. Шахти свого підзахисного Тофіка Абдулгазієва.

 

 

 

Абдулгазієв повідомив своєму адвокату, що Абдуллаєва і Карімова вивезли кілька днів тому з м. Шахти, куди саме - невідомо.

 

"За інформацією від співробітників йому відомо, що днями також мають вивезти і самого Тофіка Абдулгазієва, а також Яшара Муедінова. За словами співробітників, їх спочатку переведуть у м. Ростов-на-Дону, а потім у м.Сімферополь. Причину вивезення ніхто пояснити не може, чому їх вивозять і з якою метою, їм не кажуть" - розповів адвокат.

 


Зауважимо, Іззет Абдуллаєв, Алім Карімов, Яшар Муедінов і Тофік Абдулгазіев є фігурантами другої сімферопольської групи по "справі Хізб ут-Тахрір". 27 березня 2019 року вони в числі 23 кримських татар, у будинках яких пройшли обшуки, були заарештовані за звинуваченням в "тероризмі" і вивезені з Криму. Їх розподілили по п'яти СІЗО в м Шахти, м Таганрог, Ростов-на-Дону.

 

Нагадаємо, 27 березня в окупованому Криму працівники ФСБ, МВС Росії і Росгвардії провели щонайменше 25 обшуків у будинках підозрюваних в участі в діяльності забороненої в Росії релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".