Новини 15:26

Британія відправила есмінець у Перську затоку через погрози Ірану

Зазначається, що військовий корабель працюватиме разом з фрегатом британського флоту HMS Montrose і союзниками США.

Велика Британія вирішила збільшити свою військову присутність у Перській затоці, відправивши другий військовий корабель до регіону. Про це повідомляє британський телеканал Sky News.

 

Зокрема, есмінець HMS Duncan відправиться в Перську затоку в найближчі дні після недавнього завершення навчань НАТО у Чорному морі, та незабаром прибуде в регіон.

 

Зазначається, що військовий корабель працюватиме разом з фрегатом британського флоту HMS Montrose і союзниками США, однак не буде частиною міжнародної морської коаліції, запропонованої США.

 

Водночас Міноборони Британії не прокоментувало відправку другого корабля, але відомо, що HMS Duncan мав бути направлений в регіон, щоб надати допомогу HMS Montrose. Своєю чергою, розгортання було перенесено в результаті поглиблення кризи з Іраном.

 

"Ми хочемо зробити все від нас залежне, щоб ми не мали ненавмисної ескалації, яка може бути дуже небезпечною для світу", - наголосив глава британського МЗС Джеремі Хант.

 

Як повідомлялося, чиновники США заявили, що кораблі, які нібито належать Іранській революційній гвардії, наблизились до нафтового танкера Великої Британії British Heritage в Перській затоці  і запропонували зупинитися в іранських водах, але відступили після попередження британського військового корабля. Згодом британський уряд підтвердив, що три іранські судна намагалися заблокувати прохід танкера. Так, Лондон закликав Іран до деескаляції ситуації в регіоні. 

 

Раніше влада CША повідомила, що хоче створити міжнародну коаліцію для захисту комерційного судноплавства поблизу берегів Ірану і Ємену.