Новини 2019-07-11 13:15

У ВР розповіли про прохідний бар'єр у новому виборчому кодексі

Прохідний бар'єр становитиме 5%.

У новому виборчому кодексі, прийнятому напередодні позачергових виборів до парламенту, прохідний бар'єр становитиме 5%. Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець.

 

Крім того, комітет наполягав на бар'єрі у 4%.

 

"Прохідний бар'єр - 5%.  Це була позиція узгоджена, наскільки я розумію. Ця позиція була потрібна, щоб знайти той мінімум для голосування у парламенті. Система, за якою люди обирають місце кандидата в списку -  в бюлетені є дві графи. Перша - за партію, а друга - за кандидата від цієї партії. Люди, а не партійні лідери рухають кандидата у списку. Може бути так, що не керівник партії буде наверху, а член партії, якому довіряють...", - заявив Ємець.

 

Разом з тим,  під час презентації виборчого кодексу у понеділок голова  робочої групи з напрацювання документу Олександр Черненко заявив, що комітет наполягав і підтримував поправку з бар'єром у 4%.

 

Також заступник голови комітету ВР наголосив, що новий парламент може внести зміни у виборчий кодекс і змінити прохідний бар'єр.

 

Нагадаємо, що Верховна Рада у четвер, 11 липня, ухвалила новий Виборчий кодекс України за відкритими списками. За дане рішення проголосували 230 народних депутатів.

 

Як повідомлялося, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.