Новини 2019-07-10 12:41

У Москві пройшов мітинг на підтримку кримських татар, є затримані

Зазначається, що російські силовики "змели" людей з плакатами менш ніж за 10 хвилин.

 На Красній площі у Москві у середу, 10 липня,  пройшов мітинг на підтримку незаконно ув'язнених кримських татар. Про це повідомив у відеокоментарі на своїй сторінці у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

 

 

Зокрема, людей з плакатами, які протестували проти репресій в окупованому Криму, російські силовики "змели" менш ніж за 10 хвилин.

 

"Сьогодні у Москві на Красній площі більш ніж 15 кримських татар, ветеранів кримськотатарсього національного руху вийшли з відкритим протестом проти репресій, які проводяться російськими окупантами в Криму... Нашим людям не вдалося простояти довго. Їх "змели" за 7-8 хвилин", - зауважив  Чубаров.

 

Так, російський телеканал «Дождь» уточнює,  що російські силовики затримали на мітингу сімох кримськотатарських активістів.

 

 

"Кримськотатарські активісти вийшли на Красну площу з плакатами проти кримінальних справ стосовно представників їхнього народу. Семеро осіб затримано, решта розійшлися. Учасники акції тримали в руках плакати «Боротьба з тероризмом в Криму - це боротьба з інакомисленням», «Наші діти не терористи» та інші", - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що затриманих везуть в ОВС «Китай-місто».

 

Своєю чергою, акція пов'язана з запланованим на 11 липня розглядом скарги на вирок чотирьом кримським татарам у Верховному суді.

 

Як повідомлялось, 3 липня кримськотатарського цивільного журналіста, блогера Нарімана Мемедемінова помістили у спецблок СІЗО-1 російського Ростова-на-Дону.