Новини 2019-07-03 14:30

Жителі Макіївки надали унікальні знімки російського комплексу "Зоопарк-1" - InformNapalm

Волонтери InformNapalm провели геолокацію отриманих фото, а також ідентифікацію техніки комплексу.

Жителі тимчасово окупованої Макіївки надали важливі фото-докази російської військової агресії проти України, зокрема фото колони російського радіолокаційного комплексу артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 "Зоопарк-1". Про це у середу, 3 липня, повідомляє міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm.

 

"Один з жителів окупованої Макіївки вже вийшов на контакт з нами і передав багато нових фото, на яких було зафіксовано рух всієї колони комплексу (“Зоопарк-1” - ред.)", - йдеться у повідомленні.

 

 

Як уточнюється, 24 жовтня 2014 року по трасі H-21 через окуповану Макіївку рухалася колонна з технікою. В кадр відео-реєстратора одного з місцевих мешканців потрапив і російський радіолокаційний комплекс артилерійської розвідки та цілевказання 1Л259 “Зоопарк-1”.

 

 

В InformNapalm наголосили, що ці фото - перший з відомих випадків фіксації всього комплексу, до складу якого входять: радіолокаційна станція 1Л259 на шасі МТ-ЛБу, машина технічного обслуговування (МТО, 1І30) на автомобілі "Урал-43203" для проведення регламентних і ремонтних робіт, електростанція ЕД30-Т230П-1 РПМ1 на причепі 2-ПН-2.

 

 

Волонтери спільноти провели геолокацію отриманих знімків, а також ідентифікацію техніки комплексу. Зокрема, тактичний знак на дверцятах автомобіля "Урал-43203" майже ідентичний одному з тактичних знаків 136-ї ОМСБр ЗС РФ (в/ч 63354 м. Буйнакськ, Дагестан). Єдина відмінність – його зеркальне положення, але це можна пояснити перевернутим трафаретом при нанесенні.

 

 

Зазначається, що у сучасних російських бригадах комплекс “Зоопарк-1” входить до складу батареї управління і артилерійської розвідки, де за штатом має бути 3 такі комплекси. "До складу 136-ї ОМСБр також входить батарея управління і артилерійської розвідки, тому у нас є підстави вважати, що комплекс “Зоопарк-1”, який помічений у Макіївці, був відправлений саме зі штату цієї бригади, ймовірно разом з технічними фахівцями цієї бригади", - наголошують в InformNapalm.

 

 

Крім того, повідомляється, що волонтери неодноразово фіксували техніку та військовослужбовців 136-ї ОМСБр ЗС РФ на окупованому Донбасі. Наприклад, було помічено їхню машину мобільної радіостанції Р-166-0.5 «Артек», бронеавтомобілі «Тигр-М» з тактичним знаком 136-ї ОМСБр.

 

Відомо, що у серпні 2014 року підрозділи 136 ОМСБр ЗС РФ брали участь у боях за Луганський аеропорт.


"Загалом ми зібрали більше 14 епізодів, по яких були написані розслідування щодо виявлення військовиків або техніки 136-ї ОМСБр ЗС РФ на Донбасі", - зазначають в InformNapalm.

 

Як повідомлялося, у зоні проведення ООС бійці окремого загону спеціального призначення Нацгвардії "Азов" зафіксували та знищили російську радіолокаційну станцію артилерійської розвідки та цілевказання  1Л259 “Зоопарк-1”.