Новини 2019-07-02 15:50

У Чехії розслідують причетність 20 громадян до участі у бойових діях на сході України на боці "ДНР" - посол

Перебийніс заявив, що довести вину досить складно.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс заявив, що чеські правоохоронці розслідують причетність 20 громадян країни до участі у бойових діях на сході України на боці проросійських бойовиків.  Про це повідомляє  "Голос України".

 

"Наразі триває розслідування стосовно майже 20 чеських громадян, які могли брати участь у військових діях на боці Росії на Донбасі. Поки що тільки стосовно одного з них відбувся суд, і його визнали винним. Правда, вирок був умовний. Але, незважаючи на це, прецедент є", - повідомив дипломат.

 

Так, за його словами, довести вину досить складно, адже зазвичай доказовою базою стають дописи та світлини у соціальних мережах, а також свідченнях окремих людей.

 

Також Перебийніс додав, що тема виявлення громадян Чехії, які воювали проти України, "дуже чутлива", тож чеські правоохоронні органи "не люблять багато розповідати, в який спосіб це відбувається".

 

Нагадаємо, що регіональний суд чеського міста Пардубіце 26 березня почав розгляд справи солдата Збройних сил Чехії, звинуваченого в тероризмі за участь у бойових діях на боці сепаратистів на сході України.

схожі новини