Новини 2019-06-26 19:00

Політв'язень Панов повідомив про погіршення зору, головний біль і проблеми із зубами - адвокат

Крім того, українець опинився в інформаційній ізоляції - йому заборонено отримувати періодику.

Уповноважений Верховної ради України з прав людини Людмила Денісова звернулася до російського омбудсмена Татьяни Москалькової з проханням сприяти наданню медичної допомоги українському політв'язню Євгену Панову, незаконно засудженого в анексованому Криму у "справі диверсантів" до восьми років колонії суворого режиму Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

За її словами, до неї звернувся брат українського політв’язня. Зокрема, він зазначив, що адвокат, який відвідав Панова 20 червня, був приголомшений станом здоров’я свого підзахисного.

 

"Євген скаржиться на погіршення зору, постійний головний біль, проблеми із зубами. Медична допомога вчасно не надається. Харчується Євген з проміжками у 15 годин. Тривале перебування у стані голоду створює додаткові ризики для здоров’я", - наголосила Денісова.

 

Крім того, вона підкреслила що Панов опинився в інформаційній ізоляції - йому заборонено отримувати періодику.

 

 

"Я невідкладно звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової забезпечити дотримання прав українського громадянина Євгена Панова, а також сприяти в наданні йому належної медичної допомоги офтальмолога, окуліста, невролога та стоматолога", - додала Денісова.

 

Нагадаємо,  29 січня Панова після чотиримісячного етапу доставили в слідчий ізолятор Омська. 

 

Як повідомлялося, 13 липня в окупованому Криму підконтрольний Москві суд виніс вирок фігуранту справи "українських диверсантів" Євгену Панову, засудивши його до восьми років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

 

Панова визнали "винним" за всіма інкримінованими йому звинуваченнями, а саме: ст. 281 КК РФ (підготовка диверсії), ст. 222 частина 3 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів), ст. 226.1 частина 3 КК РФ (Контрабанда вогнепальної зброї або його основних частин, вибухових пристроїв, боєприпасів, зброї масового ураження).

 

Нагадаємо, ФСБ Росії у серпні 2016 року заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований українською розвідкою. У цій справі затримали Євгена Панова та Андрія Захтея. У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією.

 

Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. Раніше координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що свідчення ФСБ щодо своєї диверсійної діяльності в Криму Панов дав під тортурами. У липні російський "Коммерсант" із посиланням на адвоката Алєксандра Попкова повідомив, що Захтей уклав угоду зі слідством.

схожі новини