Новини 11:09

"Зберегти Раду Європи". У Страсбурзі проходить мітинг проти повернення Росії до ПАРЄ

Зокрема, учасники акції нагадують про українських політичних в'язнів і військовополонених, яких протиправно утримує російський режим.

У Страсбурзі у вівторок, 25 червня, українці та друзі України проводять маніфестацію, протестуючи проти безумовного повернення Росії до Парламентської асамблеї Ради Європи. ​

 

Акція проходить після ухвалення цієї ночі ПАРЄ резолюції, яка скасовує санкційний механізм та запроваджує виключну процедуру, що дозволить уже сьогодні російській делегації заявитися на літню сесію Асамблеї.

 

 

Як зазаначається, учасники маніфестації тримають українську і грузинську національні символіки. Підтримали акцію також представники вірменської громади Страсбурга.

 

На плакатах нагадується про агресію Росії проти України і Грузії та її наслідки для Європи. Активісти звертаються до європейських політиків, делегатів ПАРЄ, зокрема, із закликом "зберегти Раду Європи", яка руйнується унаслідок безумовних поступок Росії.

 

 

Учасники акції також нагадують про українських політичних в'язнів і військовополонених, яких протиправно утримує російський режим.

 

Як повідомлялося, 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію та внесла зміни до регламенту, що може ускладнити або заблокувати накладання санкцій на російську делегацію та забезпечити її повернення до Асамблеї без виконання міжнародних зобов’язань. Резолюцію після дебатів, які тривали майже дев'ять годин, підтримали 118 делегатів, 62 були проти та 10 утрималися.

 

Виконувач обов'язків голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила, що після повернення повноважень делегації Росії в Парламентську асамблею Ради Європи українська делегація може призупинити свою участь в Асамблеї.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що схвалена Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюція, є неприпустимою поступкою Москві, що з 2014 року здійснює збройну агресію проти України, грубо порушуючи норми і принципи міжнародного права, у тому числі Статуту Ради Європи. 

 

24 червня прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей підтримала повернення права голосу російській делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

 

Водночас Міністр закордонних справ Естонії Урмас Реінсалу заявив, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи буде помилкою. 

 

Як повідомлялося, голова делегації Верховної Ради у ПАРЄ Володимир Ар’єв оцінив ситуацію у ПАРЄ перед голосуванням щодо повернення делегації РФ.

 

Раніше президент ПАРЄ закликала депутатів відкрити шлях до повернення РФ до асамблеї.

 

Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи в квітні 2014 року у відповідь на окупацію Криму та агресію проти України.

 

У червні 2017 року російська сторона вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески до організації.