Новини 15:00

Суд розблокував проведення конкурсу на посаду голови Державної митної служби

Підставою такого рішення стало недоведення позивачами наявності підстав для його призупинення.

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду постановила відновити дію розпорядження про проведення конкурсу на посаду голови Державної митної служби.   Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

 

"Сьогодні, 24 червня, колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду розглянула апеляційну скаргу, подану Кабінетом міністрів України у справі №640/6674/19, та постановила відновити дію розпорядження про проведення конкурс на посаду голови Державної митної служби. Підставою такого рішення стало недоведення позивачами наявності підстав для його призупинення", - йдеться в повідомленні.

 

Зокрема, у Мінфіні наголошують, що перепони для продовження відбору кандидата на посаду голови Державної митної служби усунено.

 

Так, наступний крок - Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) має зібратися і ухвалити рішення про подальший перебіг процедури.

 

Своєю чергою, до третього, заключного етапу конкурсу на керівника Державної митної служби пройшли три кандидати: проректор із навчальної роботи Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов та керівник громадської організації "Центр розвитку цифрової економіки", експерт Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Андрій Саварець.

 

Також за результатами останнього етапу відбору конкурсна комісія визначить кандидата, якого рекомендуватиме уряду для призначення на посаду керівника ДМС.

 

Разом з тим, після прийняття рішення про відновлення конкурсу відповідні процедури мають бути проведені з урахуванням граничного терміну. Відповідно до ч.5 ст. 23 Закону «Про державну службу», результати конкурсу оприлюднюються не пізніше 45 календарних днів з дня отримання інформації про проведення конкурсу.

 

Станом на 17 квітня, коли була прийнята ухвала Окружного адміністративного суду м. Києва про призупинення конкурсу на керівника ДМС, минуло 28 днів з дати оголошення конкурсу.

 

Нагадаємо, що  ЄС 18 червня виділив 29,5 млн євро на підтримку митної і податкової реформ в Україні.