Новини 2019-06-23 14:06

Держдеп США звинуватив РФ у переслідуванні релігійних меншин в Криму

Зазначається, що членів релігійних меншин ув'язнюють за нібито екстремізм.

Державний департамент Сполучених Штатів звинуватив Росію в обмеженні прав та свобод членів релігійних меншин, зокрема мусульман в окупованому Криму. Про це йдеться в оприлюдненій 21 червня доповіді. Про це повідомляє прес-служба  Держдепу.

 

Зазначається, що в Росії члени релігійних меншин та релігійних організацій меншин зазнають переслідувань, їх затримують штрафують, ув'язнюють за нібито екстремізм, незважаючи на свободу віросповідання, рівні права незалежно від релігійних переконань, передбачені російською Конституцією.

 

Так, згідно з даними російської правозахисної організації "Меморіал", зараз у Росії перебувають у в'язниці 177 людей через свої релігійні погляди, причому більшість з них - мусульмани.

 

Крім того, протягом року щонайменше 11 послідовників мусульманського богослова Саїда Нурсі в Криму постали перед судом або були ув'язнені, а четверо засуджені за нібито належність до організації "Хізб ут-Тахрір", ще сімох затримано за підозрою в тому, що вони були членами організації.

 

Разом з тим, у доповіді Держдепу у зв'язку зі "справою Хізб ут-Тахрір" згадуються кримські татари Ремзі Меметов, Енвер Мамутов, Рустем Абілтаров і Зеврі Абсеїтов, засуджені до 17 і 9 років позбавлення волі в колонії суворого режиму судом у Ростові-на-Дону.

 

"Усі четверо були арештовані в Криму (Україна) в 2016 році за звинуваченням у приналежності до "Хізб ут-Тахрір" і "підготовку до насильницького повалення конституційного ладу" і доставлені в Росію", - йдеться в документі.

 

Водночас на думку правозахисників, цих людей переслідують "за їх опозицію російській окупації Криму".

 

Також у документі  додається, що влада РФ надає Російській православній церкві привілеї, яких не має більше жодна інша церква або релігійне об'єднання у країні.

 

Нагадаємо, що посли ЄС 12 червня  погодили продовження "кримських" санкцій проти Росії.

 

 

схожі новини