Новини 2019-06-21 09:56

Політв'язня Балуха знову перевели в штрафний ізолятор - правозахисник

Григорій Міхнов-Вайтенко дізнався, що Балух перебуває в ШІЗО, при спробі передачі в колонію посилки українцеві.

Засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха знову помістили в штрафний ізолятор російської колонії в Тверській області. Про це у четвер, 20 червня, повідомив єпископ Апостольської православної церкви (АПЦ) Росії, член Правозахисної ради Санкт-Петербурга Григорій Міхнов-Вайтенко.

 

Про те, що Балух перебуває в ШІЗО єпископ дізнався при спробі передачі в колонію посилки українцеві.

 

"Йому було призначена знову посилка і передача ... Пішли сьогодні. Сьогодні, коли прийомниця з'ясовувала, призначена або не призначена, прийшла інформація, що Балух знову поміщений у ШІЗО, і, відповідно, передача йому не призначена. Така інформація була приблизно півгодини тому", – сказав Григорій Міхнов-Вайтенко.

 

З якого числа перебуває українець у штрафному ізоляторі йому невідомо.

 

Водночас адвокат Балуха Ольга Дінзе заявила, що їй нічого не відомо про це. Вона повідомила, що планує поїздку до підзахисного 21 червня.

 

Як повідомлялося, політв'язня Володимира Балуха після кількох місяців перебування у штрафному ізоляторі колонії Тверської області Росії перевели в тюремну лікарню Торжка.

 

Своєю чергою, Міністерство закордонних справ України повідомило, що Російська Федерація продовжує блокувати спроби українського консула відвідати в ШІЗО російської колонії українського активіста, кримчанина Володимира Балуха.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.

схожі новини