Новини 2019-06-19 13:48

ЄСПЛ завершив комунікацію у справі Сенцова і має винести рішення

Олег Сенцов і Олександр Кольченко подали в ЄСПЛ заперечення на позицію влади Росії у їхній справі.

Комунікація в справі українського режисера, політв'язня Олега Сенцова в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) завершена і на наступній стадії суд повинен прийняти рішення. Про це у середу, 19 червня, повідомив керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков в Telegram.

 

"Олег Сенцов і Олександр Кольченко подали в ЄСПЛ заперечення на позицію влади Росії у їхній справі. Відмовляються від будь-якої мирової угоди, в повному обсязі підтверджують доводи скарг. На цьому комунікацію у справі завершено, наступна новина у справі - рішення ЄСПЛ. Інтереси обох заявників представляє адвокат Агори Наташа Добрева", - зазначив Чіков.

 

Він також опублікував відповідний документ ЄСПЛ.

 

 

Раніше адвокат політв'язня Дмитро Дінзе повідомляв, що рішення у справі Олега Сенцова в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) може бути в цьому році. 29 грудня 2018 року Страсбурзький суд повернув статус пріоритетної справи за скаргою українських політв'язнів в РФ Олега Сенцова і Олександра Кольченко. До цього Росія запропонувала Європейському суду з прав людини відкласти обмін документами за скаргою засудженого в РФ українського політв'язня. Суд відмовив Росії.

 

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у тероризмі. Росія відмовила Україні у передачі політв'язня  Сенцова, оскільки розглядає кримчанина як громадянина РФ (російське громадянство було нав'язане йому після незаконної анексії Криму).