Новини 2019-06-14 16:17

Патріарх Філарет не має права одноосібно скликати "Помісний собор УПЦ-КП" - ПЦК

У ПЦУ додали, що патріарх не має права одноосібно скликати Помісний собор УПЦ-КП нвза статутом ПЦУ, ні за припиненим статутом УПЦ-КП.

У Київській митрополії Української православної церкви (Православній церкві України) наголошують, що у зв'язку з припиненням діяльності УПЦ Київського патріархату шляхом об'єднання і приєднання до єдиної помісної церкви проведення будь-яких заходів від імені УПЦ-КП, зокрема під назвами "Священний синод", "Архієрейський і помісний собори", незаконне.

 

"У зв'язку з тим, що рішенням Помісного собору УПЦ Київського патріархату 15.12.2018 року, який відбувся в Малій Софії перед Об'єднавчим собором, Українська православна церква Київського патріархату як окреме релігійне об'єднання припинила свою діяльність шляхом об'єднання і приєднання до утвореної єдиної Помісної православної церкви України, проведення будь-яких заходів від імені УПЦ-КП, зокрема під назвами її статутних органів (Священного синоду, Архієрейського та Помісного соборів), є незаконним", - ідеться в заяві прес-служби ПЦУ в п'ятницю у відповідь на інформацію про намір "скликати Помісний собор УПЦ Київського патріархату".

 

У ПЦУ зазначили, що почесний патріарх Філарет "не має права одноосібно скликати" Помісний собор УПЦ-КП "ні за статутом Православної церкви України, ні навіть за припиненим статутом УПЦ-КП".

 

Самовільне та позастатутне проведення зборів невизначеної групи не уповноважених осіб із присвоєнням цим зборам назви "Собору" означатиме церковне розділення та відділення організаторів та учасників таких зборів від Православної церкви України з усіма канонічними та юридичними наслідками, констатують у ПЦУ.

 

При цьому в Церкві закликали всіх ієрархів, духовенство та вірян не брати жодної участі в заходах і діях, "що руйнують єдність помісної УПЦ".