Новини 2019-06-14 12:51

КСУ визнав створення "тарифної" комісії неконституційним

Зазначається, що повноваження президента не передбачають права утворювати такі органи.

Конституційний суд України  визнав неконституційними низку положень Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг". Про це повідомляє  DT.UA.

 

Так, у справі, яка розглядалася за поданням 46 народних депутатів, Конституційний суд вирішив, що НКРЕКП була створена у неконституційний спосіб, її статус і спосіб формування не відповідають Конституції України.

 

Також, КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом № 694 27 серпня 2014 року, екс-президент України Петро Порошенко вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Так само Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

 

Крім того,  КС зазначив, що визначений законом "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (ухвалений 22 вересня), статус НКРЕКП не відповідає Конституції.

 

Зокрема, як відомо, у законі передбачено, що НКРЕКП є постійним незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент. Проте, відповідно до висновку КС, за своїми функціями, завданнями і повноваженням НКРЕКП по суті є центральним органом виконавчої влади, а тому відповідно до Конституції закон мав визначити саме такий її статус, який передбачає входження НКРЕКП в систему органів виконавчої влади і спрямування її роботи Кабінетом Міністрів.

 

Водночас у КС нагадали, що з цього питання КС висловлював свою позицію ще у 2000 році у справі щодо конституційності Закону "Про природні монополії".

 

Нагадаємо,  АМКУ 28 травня порушила  справу через дії НКРЕКП по "Роттердам+" .