Новини 2019-06-13 17:53

Кучма обговорив з представником ООН виконання Мінських угод

Екс-президент наголосив на першочерговості виконання безпекового блоку домовленостей.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма обговорив з координаторкою системи Організації Об'єднаних Націй та координаторкою з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані війну на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні  у Facebook.

 

“Під час бесіди Кучма наголосив на першочерговості виконання безпекового блоку домовленостей – насамперед, це повноцінне припинення вогню, виведення російських збройних формувань і техніки. Зокрема, відзначено позитивні зрушення у розблокування процесу звільнення утримуваних осіб, що є першочерговим гуманітарним завданням ТКГ”, - йдеться у повідомленні.

 

Зазначається, що окрему увагу приділено проблемі пошуку зниклих безвісти.

 

“Кучма поінформував щодо активізації роботи уряду України у вирішенні соціально-економічних проблем Донбасу. Він окремо підкреслив: всі кроки з імплементації Мінських домовленостей мають відбуватися лише на засадах взаємності”, - наголошується у повідомленні.

 

 

Крім того, Лубрані запевнила, що генеральний секретар ООН Антоніу Гутіеріш уважно стежить за цим питанням, і прагне, щоб у справі виконання Мінських угод з’явилась нова динаміка.

 

Нагадаємо, 5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.

 

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко відреагував на пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької і Луганської області. Генпрокурор заявив, що відповідна ідея означає "легалізацію виплати податків терористичним утворенням".