Новини 2019-06-13 13:54

Росія відмовилася пускати місію ООН до окупованого Криму

Голова місії Фіона Фрейзер заявила, що Москва порушує резолюції Генасамблеї ООН.

Росія надалі відмовляє Моніторинговій місії Організацію Об'єднаних Націй з прав людини в Україні у доступі до Криму, чим порушує резолюції Генеральної асамблеї ООН. Про це сказала голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

 

"Російська Федерація, як окупаційна держава в Криму, продовжує відмовляти Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні у доступі до півострова. Таким чином вона порушує відповідні резолюції Генеральної асамблеї", - заявила  вона.

 

За її словами, "з початку окупації Російська Федерація запровадила своє законодавство в Криму".

 

Також, Фрейзер підкреслила, що  "це пряме порушення міжнародного гуманітарного права щодня впливає на всіх жителів півострова".

 

"Російська Федерація нав'язала своє громадянство жителям Криму. Вона насильно перемістила з Криму громадян України, які не дотримувалися законів РФ про еміграцію, вона депортувала в'язнів з Криму  до РФ. Особи, які засуджують окупацію, проукраїнські активісти та інші стикаються з залякуванням, переслідуванням та ув'язненням. Зокрема, кримські татари потерпають від рейдів на їхні помешкання, релігійні центри... У багатьох випадках за рейдами слідують арешти", -  наголосила голова місії. 

 

Нагадаємо, що посли ЄС погодили продовження "кримських" санкцій проти Росії.

 

 

 

 

 

схожі новини