Новини 2019-06-10 14:20

Обшуки в Криму. Силовики РФ затримали вісьмох кримських татар

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи стосуються релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

У понеділок, 10 червня, після обшуків у будинках кримських татар в Алуштинському, Білогірському та Сімферопольському районах затримано вісьмох чоловіків. Про це повідомляє Крим.Реалії.

 

Зокрема, в Алушті затримали Руслана Нагаєва та Ельдара Кантемирова, в селі Малий Маяк – Руслана Месутова, в селі Ізобільне – Ленура Халілова, голову місцевої релігійної громади. Халілова підозрюють в організації осередку "Хізб ут-Тахрір" в Алушті (ч. 1 ст. 205.5 Кримінального кодексу Росії). За версією слідства, членами цього осередку є Кантемиров і Нагаєв.

 

У селі Зуя Білогірського району затримали активіста Айдера Джеппарова, в Білогірську – Різу Омерова. Його батька, Енвера Омерова, затримали вранці дорогою в Ростов-на-Дону. Енвер Омеров їхав на судове засідання у першій сімферопольській "справі Хізб ут-Тахрір" разом з дочкою Фатмою Ісмаїловою, дружиною політв'язня Айдера Ісмаїлова.

 

Співробітник ФСБ повідомив, що Енвера Омерова повезуть в управління російського МВС в Керчі, однак по прибуттю Ісмаїлової сказали, що батька не привозили. Станом на цей момент, невідомо, де перебуває Енвер Османов.

 

У селищі Строгонівка під Сімферополем затримали Ескендера Сулейманова, брата політв'язня Руслана Сулейманова, заарештованого під час масових обшуків 27 березня 2019 року. За інформацією активістів громадського об'єднання, обшук проводив слідчий Сергій Махнєв, який очолює слідчу групу у другій сімферопольській «справі Хізб ут-Тахрір». Під час обшуку Махнєв заявив, що справу Ескендера Сулейманова об'єднають з кримінальною справою, за якою проходить його брат.

 

ФСБ Росії заявила, що слідчі заходи проходять в рамках кримінальної справи за ст. 205.5 (організація або участь у діяльності терористичної організації) і стосуються релігійної організації "Хізб ут-Тахрір".

 

Як повідомлялося, у понеділок, 10 червня, в окупованому Криму силовики Російської Федерації провели чергові обшуки в будинках кримських татар.

схожі новини