Новини 17:00

СБУ запобігла потужному терористичному акту у Запоріжжі

Замовником теракту було так зване "МГБ ДНР".

Працівники Служби безпеки України запогбігли потужному терористичному акту в одному з густонаселених місць у центрі Запоріжжя. Про це йдеться у повідолменні у Facebook.

 

Зокрема, оперативники спецслужби встановили, що замовником теракту було так зване "МГБ ДНР".  Так, за задумом кураторів вибух мав призвести до численних людських жертв та дестабілізації суспільно політичної обстановки у мирному регіоні. Про це йдеться у повідомленні у Facebook.

 

"Інформація про вибуховий пристрій надійшла до Центрального апарату Служби – і група, сформована т.в.о. Голови СБУ Іваном Бакановим, виїхала до Запоріжжя для відслідковування зловмисника", ‒ зазначів начальник Департаменту контррозвідки СБУ Олексій Петров.

 

Водночас виконавцем теракту куратори обрали мешканця Донецької області, якого працівники Служби контролювали з моменту перетину лінії розмежування.

 

Вже у Запоріжжі зловмисник заклав вибухівку потужністю півтора кілограма пластиду поблизу дитячого майданчика. Пристрій активувався за допомогою мобільного телефону. 

 

"Співробітники СБУ таємно від виконавця дезактивували вибуховий пристрій. Для забезпечення стовідсоткової безпеки громадян о шостій ранку була здійснена евакуацію мешканців прилеглих будинків та обмежено в'їзд на прилеглу територію.  В інтересах слідства правоохоронці здійснили аудіо-, відео-, фотофіксацію закладання вибухівки", - наголошується у повідомленні.

 

"Після того, як зловмисник вийшов за межу й намагався активувати пристрій, він поїхав до готелю, подивився новини – не побачивши інформації про надзвичайні події, повернувся до місця закладання вибухівки», ‒ підкреслив Петров. 

 

Додається, що працівники СБУ затримали "підривника" згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України відразу після повернення на місце потенційного злочину.
У межах кримінального провадження розпочатого за ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 258 ККУ тривають невідкладні слідчо-оперативні дії. Вирішується питання щодо оголошення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

 

Раніше Слов’янський міський суд Донецької області засудив бойовика незаконного збройного формування так званої "ДНР" до восьми років позбавлення волі. 

схожі новини