Новини 17:39

Кучма заявив, що "не стріляти у відповідь" на Донбасі - його особиста позиція

Голова української делегації у ТКГ сказав, що "війну треба вести військовими засобами і давати відпір коли ця проблема існує".

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма зазначив, що питання щодо заборони давати відсіч у відповідь на обстріли на Донбасі є його думкою, а не рішенням чинного президента. Про це він сказав у четвер, 6 червня, на прес-конференції, коментуючи ймовірність видачі наказу про припинення відповіді на обстріли.

 

"Я - не президент. Треба обговорювати таку проблему, я сказав свою думку, я ж не сказав, що є рішення президента країни, чи начальника Генерального штабу. Що давайте вже думати про людей, цивільних, дітей, а війну треба вести військовими засобами і давати відпір коли ця проблема існує... Ми повинні поступово переконуючи, що ми, українці, праві, із допомогою всього світу поступово вирішувати цю проблему", - сказав Кучма.

 

Зауважимо, раніше голова української делегації на переговорах щодо врегулювання ситуації на Донбасі в рамках Тристоронньої контактної групи в Мінську Леонід Кучма заявив про необхідність прописати в нових домовленостях про "режим тиші" в зоні збройного конфлікту норму "не стріляти у відповідь". 

 

За словами Кучми, такі пропозиції для переговорників українська сторона розробить і затвердить до 19 червня.

 

Нагадаємо, 5 червня представники Тристоронньої контактної групи на засіданні в Мінську домовилися розробити механізм покрокового припинення вогню на Сході України. За словами спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка, Кучма запропонував зняти економічну блокаду з ОРДЛО.

 

Читайте такожПідсумки засідання ТКГ у Мінську: повернення Кучми, зняття блокади з ОРДЛО і "режим тиші"

 

Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко відреагував на пропозицію Кучми зняти економічну блокаду з окупованих територій Донецької і Луганської області. Генпрокурор заявив, що відповідна ідея означає "легалізацію виплати податків терористичним утворенням".

 

Крім того, колишній президент України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко закликав політичні сили країни висловити своє ставлення до останніх заяв голови української делегації в Мінську Леоніда Кучми про припинення економічної блокади окупованих територій Донецької і Луганської областей та припинення вогню. 

 

Своєю чергою, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає нонсенсом ідею заборонити вогонь у відповідь на Донбасі. 

схожі новини