Новини 2019-05-30 13:49

Едвард Лукас: Кремль застосовує у політичній війні 11 власних тактик

Основа основ російського підходу - експлуатація економічних, етнічних, мовних, регіональних, релігійних, соціальних та інших розколів.

Для ведення політичної війни Росія застосовує 11 притаманних лише їй тактик. Про це на сторінках Тижня пише Едвард Лукас, старший віце-президент Центру аналізу європейської політики (СЕРА, Варшава й Вашингтон).

 

Читайте також: Едвард Лукас: Росія і Китай для війни на Заході застосовують шість основних тактик

 

За його словами, це наступні тактики:

 

 1. Антисоціальна поведінка, що може призвести до заворушень.
 2. Аутсорсингова війна. Приватні збройні формування, як-от «ЧВК Вагнера», забезпечують повноцінний арсенал диктаторам у скруті — від кібератак до звичайної кінетичної зброї.
 3. Економічні санкції, як-от заборона на імпорт та обмеження на експорт і транзит.
 4. Приховані інформаційні операції, як-от хакерські атаки й витік інформації, що були використані на президентських виборах у США та Франції.
 5. Історія як зброя. Росія спеціалізується на псуванні репутації інших країн.
 6. Зловживання міжнародною та місцевими правовими системами.
 7. Підривання соціальних норм, довіри громадськості та державних інституцій, насамперед за допомогою нігілістичної пропаганди таких засобів масової інформації, як RT і Sputnik.
 8. Перебої в постачанні енергоресурсів, зокрема природного газу.
 9. Експлуатація релігійних настроїв, особливо серед православних.
 10. Експлуатація економічних, етнічних, мовних, регіональних, релігійних, соціальних та інших розколів. Це основа основ російського підходу.
 11. Фінансова зброя. Нагнітання паніки, як-от масове зняття грошей із банківських рахунків, а також використання фінансових ринків, щоб покарати або винагородити політичних діячів.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»

схожі новини