Новини 2019-05-21 15:17

Політв'язню Балуху продовжили утримання в штрафному ізоляторі

Активіст перебуватиме у ШІЗО до 31 травня.

Український активіст Володимир Балух, якого з 4 квітня 2019 року тримають у штрафному ізоляторі колонії № 4 м.Торжок, буде знаходитися в умовах ШІЗО російської в'язниці до 31 травня. Про це у вівторок, 21 травня, повідомила російська правозахисниця Вікторія Івлєва у Facebook.

 

"Єпископ Григорій Міхнов-Вайтенко, який спробував минулого тижня відвідати Володимира Балуха, але не був допущений до нього керівництвом ВК-4 Торжка через те, що Балух знаходиться в ШІЗО, а відвідання священиком, на думку керівництва, ШІЗО не можливе, додзвонився до ВК-4. Як його запевнили під час минулого невдалого візиту, Балух мав вийти з ШІЗО дев'ятнадцятого числа, от єпископ і намагався дізнатися, коли ж можна буде нарешті приїхати до Вови. Отця Григорія з'єднали з відділом безпеки та оперативної роботи, і черговий капітан, зв'язавшись з кимось по внутрішньому зв'язку, повідомив, що ... Балух у ШІЗО до 14 годин 45 хвилин тридцять першого травня", - повідомила Івлєва.

 

За її словами, українцю могли дати новий термін перебування в ШІЗО, при цьому вся пов'язана з Володимиром Балухом інформація тримається в секреті.

 

"Виходить, ніби як, не закінчивши один термін у ШІЗО, Вова отримав нове покарання, круто, чи не так? Дізнатися, чому, за що, як таке взагалі можливо, чи виходив Вова з камери штрафного ізолятора хоча б на кілька хвилин і чи отримав Балух зрештою посилку від родичів, яку через постійне перебування в ШІЗО йому ніяк не видають, єпископу не вдалося", - написала правозахисниця.

 

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України повідомило, що Російська Федерація продовжує блокувати спроби українського консула відвідати в ШІЗО російської колонії українського активіста, кримчанина Володимира Балуха.

 

Напередодні адвокат Балуха Ольга Дінзе висловила думку, що адміністрація колонії систематично поміщає її підзахисного в ШІЗО для того, щоб виключити умовно-дострокове звільнення кримчанина.

 

7 травня Ольга Дінзе відвідала українського активіста з Криму Володимира Балуха. За її словами, в ШІЗО він їсть тільки хліб і п'є воду. Його стан здоров'я, за словами адвоката, «помітно погіршився».

 

Посольство США в Україні закликало Росію надати терміново необхідну медичну допомогу українському політв'язню Володимиру Балуху.

 

Нагадаємо, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.